Upozornění: Některé rady uvedené na těchto stránkách již mohou být neaktuální, nemusí proto odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů. Doporučujeme ověřit informace i na jiných místech.

Vybíráme poskytovatele půjčky

Žádejte půjčku 20000 Kč do hodiny online ihned

Text uveřejněn 1-12-2014

Obecně platí, že levnější a finančně výhodnější půjčky poskytují banky. Takže úplně nejdříve bychom se měli zajímat o bankovní půjčky a úvěry.

Banky ovšem své klienty poměrně důkladně prověřují - zkoumají jejich pravidelný příjem, nahlížejí do registrů apod. Pokud banka usoudí, že Váš pravidelný měsíční příjem není dostečný, nebo příjem máte, ale nemůžete jej prokázat, půjčku Vám pravděpodobně nedá.Stejně tak - pokud máte záznam v registru dlužníků (pokud jste měli v minulosti problém se splácením) rovněž na půjčku od banky můžete zapomenout.

Pokud neuspějete s bankovní půjčkou, je zde naštěstí poměrně dost nebankovních společností, které na své klienty tak velké nároky nekladou. Většinou se při žádosti o nebankovní půjčku obejdete bez doložení příjmů a některé nebanovní společnosti ani nenahlížejí do registru dlužníků.

Slabinou nebankovních půjček je jejich menší finanční výhodnost (jsou "dražší") a také větší rizikovost. Nebankovní společnosti nejsou pod takovou kontrolou státu, jako je tomu u bank proto je dobré dávat u nebankovních produktů o něco větší pozor.

Jaký postup zvolíme, než si půjčíme?

  • Zkusíme zažádat u "své" banky, případně u banky s nejvýhodnějšími produkty.
  • Nemáme-li dostatečnou bonitu, zkusíme prověřené nebankovní společnosti.
  • Srovnáme si podmínky a vybereme nejvýhodnější produkt.
  • Pečlivě si před podpisem pročteme smlouvu.
  • Vyhýbáme se podezřelým "no name" firmám.© 2013 INFINEA Finance, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Půjčka-20000-do-hodiny.cz
Stránky mají pouze informativní charakter a není možné u jejich provozovatele sjednat úvěr.