Upozornění: Některé rady uvedené na těchto stránkách již mohou být neaktuální, nemusí proto odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů. Doporučujeme ověřit informace i na jiných místech.

K čemu slouží spořící účet

Aktualizováno 30-4-2024

Máte nevyužité finance, které se vám ladem skladem válí na běžném účtu? Tak to je chyba! Snažte se své finance zhodnotit mnohem lepším způsobem, které vám nabízí spořicí účet. Ten poskytuje drtivá většina bank. My vám spořicí účet představíme v tom nejlepším světle.

Co je to spořicí účet?

Spořicí účet zhodnotí vaše finance a poskytne vám vysokou likviditu a nulové poplatky za jeho vedení. Zakládá se na dobu neurčitou a váže se na běžný účet. Nemusíte se bát – vložení peněz nepřináší žádná rizika, neboť je ze zákona pojištěn do výše 100%.Druhy spořicího účtu

Obecně se spořicí účet dělí na dva druhy – bez výpovědní lhůty a s výpovědní lhůtou. Na spořicím účtu bez výpovědní lhůty máte své peníze k dispozici kdykoli, naopak se spořicím účtem s výpovědní lhůtou zaplatíte sankce za předčasný výběr. Délka výpovědní lhůty bývá od několika dní až po jeden rok.

Má spořicí účet nějaké nevýhody?

Ačkoli to na první pohled vypadá, že spořicí účet nemá žádné záporné stránky, opak je pravdou. První nevýhodou je nedostatečné zhodnocení financí díky inflaci. Za další minusový bod může být označena skutečnost, že mnoho bank j vytvoření spořicího účtu vyžaduje vedení běžného účtu.

K čemu spořicí účet slouží

Spořicí účet je jasnou volbou pro chvíle, kdy chcete mít k dispozici finanční rezervu, na kterou se budete moci v případě potřeby spolehnout – a to v horizontu 12 měsíců. Nehodí se ale pro případ, kdy chcete peníze uložit na několik let. V takovém případě je lepší se porozhlédnout po jiné možnosti – nejlépe volné prostředky investovat.

Doporučujeme:

Potřebujete si pořídit auto, bydlení, nebo třeba jenom zaplatit neodkladnou opravu pračky a nemáte dostatečnou hotovost? Vyberte si některou z prověřených a spolehlivých půjček na Univerzální-Půjčka.cz
Finanční tipy:

Nebankovní půjčky:

Doporučujeme:

Pokud si půjčujete peníze a potřebujete si spočítat, kolik konkrétně budete splácet při daném úroku a zvolené době splatnosti, pomůže Vám nástroj zvaný kalkulačka půjčky. Pro produkty nebankovní společnosti HomeCredit pak slouží Kalkulačka půjčky Home Credit. Více o výpočtech úroků se můžete dozvědět na této těchto stránkách.

Kupujete si na internetu elektroniku, spotřební zboží, vybavení pro dům a zahradu a potřebujete si porovnat cenu zboží? Využívejte službu Zboží.cz - více o tomto pomocníkovi čtěte zde.

© 2024 INFINEA Finance, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Půjčka-20000-do-hodiny.cz
Stránky mají pouze informativní charakter a není možné u jejich provozovatele sjednat úvěr.