Upozornění: Některé rady uvedené na těchto stránkách již mohou být neaktuální, nemusí proto odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů. Doporučujeme ověřit informace i na jiných místech.

Konsolidace půjček - sloučení dluhů

Žádejte půjčku 20000 Kč do hodiny online ihned

Text uveřejněn 12-6-2014

Drtí vás měsíční splátky, které vás stojí měsíc co měsíc nemalé výdaje? Neuváženě jste si totiž nabrali nespočet půjčkových produktů, které budete splácet do konce svého života. Toto nepromyšlené jednání vás vyjde draho, neboť musíte splatit všechny vypůjčené peníze a k tomu i související poplatky. Nemusíte si ale zoufat.

Máme pro vás optimální řešení, díky kterému si srazíte měsíční splátky na minimum a ušetříte na poplatcích. O co vlastně jde?Konsolidace půjček je speciální finanční produkt, jenž umožní sloučit několik půjček i úvěrů do jedné formy. Tento typ půjčky se vyznačuje nižšími úroky, tak i přijatelnějšími obchodními podmínkami.

Konsolidace půjčky je nabízena jak v bankovním, tak i nebankovním sektoru. Nicméně liší se několika podstatnými podmínkami.

Konsolidace poskytovaná bankou

Tato standardní konsolidace je nabízena výhradně klientům disponujícím pravidelným měsíčním příjmem. U bankovního domu musí mít tito lidé zřízen bankovní účet. Jde o tzv. bonitní klienty, kteří vlastní i nějaký majetek. Při podání konsolidace se předkládají doklady totožnosti, smlouvy, výpisy z úvěrových a půjčkových účtů. Doložit je nutné i měsíční příjmy spolužadatelů či spoludlužníků. Produkt konsolidace půjček myslí i na předčasné splacení. Doba splatnosti se tu pohybuje od 1 roku až do 10 let. Minimální částka činí zhruba 50 tisíc korun. Konsolidaci se běžně provádí do výše 600 tisíc korun. Je zde možnost se pojistit pro případ ztráty zaměstnání nebo vzniku pracovní neschopnosti.

Konsolidace u nebankovní společnosti

Konsolidaci tohoto formátu poskytují nejrozmanitější poskytovatelé nebankovních úvěrů a půjček. Tady samotní žadatelé musí uvést ručitele, někdy i zástavu. Tuto alternativu hodně často využívají lidé bez příjmu i se záznamem v registru dlužníků (tzv. konsolidace půjček bez registru).

Čtěte všechny smlouvy dříve, než je podepíšete!

Nežli stvrdíte svým podpisem například smlouvu o konsolidaci, seznamte se s jejím obsahem. Prostudujete si rovněž i všeobecné obchodní podmínky daného poskytovatele.


Finanční tipy:

Nebankovní půjčky:

Doporučujeme:

Pokud si půjčujete peníze a potřebujete si spočítat, kolik konkrétně budete splácet při daném úroku a zvolené době splatnosti, pomůže Vám nástroj zvaný kalkulačka půjčky. Pro produkty nebankovní společnosti HomeCredit pak slouží Kalkulačka půjčky Home Credit. Více o výpočtech úroků se můžete dozvědět na této těchto stránkách.

Kupujete si na internetu elektroniku, spotřební zboží, vybavení pro dům a zahradu a potřebujete si porovnat cenu zboží? Využívejte službu Zboží.cz - více o tomto pomocníkovi čtěte zde.

© 2024 INFINEA Finance, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Půjčka-20000-do-hodiny.cz
Stránky mají pouze informativní charakter a není možné u jejich provozovatele sjednat úvěr.