Vybíráme poskytovatele půjčky

Text uveřejněn 1-12-2014

Obecně platí, že levnější a finančně výhodnější půjčky poskytují banky. Takže úplně nejdříve bychom se měli zajímat o bankovní půjčky a úvěry.

Banky ovšem své klienty poměrně důkladně prověřují - zkoumají jejich pravidelný příjem, nahlížejí do registrů apod. Pokud banka usoudí, že Váš pravidelný měsíční příjem není dostečný, nebo příjem máte, ale nemůžete jej prokázat, půjčku Vám pravděpodobně nedá.

Stejně tak - pokud máte záznam v registru dlužníků (pokud jste měli v minulosti problém se splácením) rovněž na půjčku od banky můžete zapomenout.

Pokud žadatel neuspěje s bankovní půjčkou, je zde naštěstí poměrně dost nebankovních společností, které na své klienty tak velké nároky nekladou. Většinou se při žádosti o nebankovní půjčku obejdeme bez doložení příjmů a některé nebanovní společnosti ani nenahlížejí do registru dlužníků.

Slabinou nebankovních půjček je jejich menší finanční výhodnost (jsou "dražší") a také větší rizikovost. Nebankovní společnosti nejsou pod takovou kontrolou státu, jako je tomu u bank proto je dobré dávat u nebankovních produktů o něco větší pozor.

Jaký postup je vhodné zvolit, než si půjčíme?

  • Zkusíme zažádat u "své" banky, případně u banky s nejvýhodnějšími produkty
  • Nemáme-li dostatečnou bonitu, zkusíme prověřené nebankovní společnosti
  • Srovnáme si podmínky a vybereme nejvýhodnější produkt
  • Pečlivě si před podpisem pročteme smlouvu
  • Vyhýbáme se podezřelým "no name" firmám© 2024 INFINEA Finance, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Půjčka-20000-do-hodiny.cz
Stránky mají pouze informativní charakter a není možné u jejich provozovatele sjednat úvěr.