Upozornění: Některé rady uvedené na těchto stránkách již mohou být neaktuální, nemusí proto odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů. Doporučujeme ověřit informace i na jiných místech.

Základní parametry půjček

Žádejte půjčku 20000 Kč do hodiny online ihned

Text uveřejněn 26-12-2013

Znalost základních charakteristik a parametrů online půjček nám může výrazně pomoci při vybírání té správné půjčky. Pomohou nám také předejít tomu, že kvůli neznalosti někomu "naletíme".

Úrok, úroková sazba

Úroková sazba je základním parametrem půjčky a znamená, kolik za půjčené peníze zaplatíme navíc. Udává se v procentech za rok.

RPSN

RPSN neboli roční procentní sazba nákladů je vyjádřena v procentech a vyjadřuje, kolik za půjčené peníze zaplatíme, ale na rozdíl od úroku zahrnuje i další poplatky. Dává nám ta přesnější představu o tom, jak je daná půjčka výhodná nebo nevýhodná.

Splatnost půčjky

Splatnost určuje, jak dlouho se půjčka splácí. Většina společností nabízí půjčky se splatností 6-84 měsíců, ale u malých půjček před výplatou to může být třeba jen 21 nebo 30 dní s jednou jedinou splátkou.Dokladování příjmu

Je nutné při žádosti o půjčku doložení Vašeho příjmu, nebo se věřitel, který Vám půjčuje, obejde bez tohoto dokladu?

Pro koho je určena

Jsou půjčky určené spíše pro bonitnější klienty s vyššími příjmy, některé půjčky jsou zase zacíleny na méně movité žadatele, nebo přímo na ty, kteří mají nízký nebo nepravidelný příjem.

Nahlížení do registrů

Nahlíží poskytovatel do registru dlužníků? Pokud ano, a v registrech záznam máte, půjčku pravděpodobně nedostanete. Do registru prakticky vždy nahlížejí banky, nebankovní společnosti jsou v tomto směru benevolentnější.

Ručení a ručitel

Potřebujete k získání půjčky ručitele nebo Vám půjčí i bez něj? Většina běžných půjček účast ručitele naštěstí nevyžaduje.

Se zástavou nebo bez

Je nutno půjčku zajistit zástavou nemovitosti? To je typické pro hypotéční úvěry, ale zástavu vyžadují i některé jiné půjčky.
© 2024 INFINEA Finance, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Půjčka-20000-do-hodiny.cz
Stránky mají pouze informativní charakter a není možné u jejich provozovatele sjednat úvěr.